Przejdź do treści

4 lutego 1999 roku w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańskiej powstała Betańska Misja Wspierania Kapłanów (BMWK). Dzieło kończy właśnie 18 lat i wspiera modlitwą ponad 7 tys. kapłanów.

Betańska Misja Wspierania Kapłanów wyrosła z charyzmatu wspólnoty jako owoc adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji kapłanów. Skierowana jest do wszystkich osób, które pragną modlić się za konkretnego kapłana przez całe swoje życie, stając się jego duchowym opiekunem.

„Każdy, kto pragnie modlić się w ramach Misji za wybranego kapłana, otrzymuje legitymację przynależności wraz z modlitwami oraz imię kapłana i datę jego święceń. W ten sposób codziennie dyskretną modlitwą ochrania jego posługę” – mówi s. Gabriela Jolanta Basista, odpowiedzialna za działalność BMWK.

Centrala Misji mieści się w domu formacyjno-rekolekcyjnym zgromadzenia w Kazimierzu Dolnym w archidiecezji lubelskiej. „Tutaj, w ciszy domu nowicjackiego, przyjmowane są zgłoszenia do Misji, trwa codzienna adoracja w intencjach kapłanów, które są zapisywane w Księdze Modlitw” – dodaje s. Gabriela. Działalność Betańskiej Misji wspiera i błogosławi abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Dniem szczególnej wdzięczności za kapłaństwo, za dar Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów i za wszystkie osoby włączone w to dzieło, jest każdy pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich włączonych w to dzieło.

„Na zaproszenie księży proboszczów przyjeżdżamy również do parafii na tzw. Niedziele Kapłańskie, aby przybliżać wiernym piękno kapłaństwa i zachęcać do modlitwy za naszych pasterzy” – mówi s. Gabriela.

W ramach Misji istnieje także sms-owe pogotowie modlitwy dla kapłanów. „Jeżeli jakiś kapłan potrzebuje w danej chwili szczególnej modlitwy czy przeżywa trudności, może wysłać SMS-a z prośbę o modlitwę w konkretnej sprawie. W chwili otrzymania prośby kapłan zostaje duchowo zanurzony w Sercu Jezusa, w czasie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z całą wspólnotą sióstr składamy go u stóp Jezusa w Hostii, prosząc Pana, by On sam go dotykał i leczył” – mówi s. Gabriela. Intencje znane są tylko siostrom. Pogotowie SMS-owe działa pod numerem telefonu: 513 782 716.

„Dziś, po 18 latach, dzieło to jest ciągle żywe i jakże potrzebne w obecnych czasach, tak niszczących i ośmieszających obraz kapłaństwa. Rozpoczynaliśmy od 8 osób, dzisiaj jest nas ponad 7 tys. Modlitwą objętych jest 7100 kapłanów. W Roku Miłosierdzia przeprowadzona została akcja modlitwy za polskich Misjonarzy Miłosierdzia, która cieszyła się wsparciem setek osób. Czekamy na kolejne osoby gotowe wspierać modlitwą kapłanów” – zachęcają siostry betanki.

Zadaniami Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów są: formacja ludzi świeckich do głębszego poznania i zrozumienia daru kapłaństwa w Kościele, wypraszanie świętości życia dla kapłanów, dotarcie z modlitewnym wsparciem do każdego kapłana imiennie, aby ochraniać i wspierać jego posługę.

Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej jest szczególnie związane z charyzmatem kapłańskim, przekazanym przez Założyciela, Sługę Bożego ks. Józefa Małysiaka SDS. Zgromadzenie betanek powstało w Wielki Czwartek 17 kwietnia 1930 r.

Przeczytaj na : ekai

📲

Dodaj aplikację "Intencje modlitewne za kapłanów"
×
Włącz powiadomienia Tak Nie